Plaka Tanıma Sistemi

Kontrollü veya kontrolsüz araç geçiş noktalarından geçen tüm araç plakalarını; tarih, saat, araç plakası, araç resmi, kamera ID si ve geçiş noktasına göre veri tabanına kayıt eder. Tüm geçişler istenilen arama kriterlerine göre raporlanabilir. Sistem üzerinden yerel kara liste oluşturulabilir. Kara listeye eklenen araç plakaları sisteme bağlı herhangi bir kameradan geçiş yapması durumunda operatöre sesli ve görsel uyarı verir. Saatlik, haftalık ve aylık bazda araç geçiş yoğunluğu listelenilir, listelenen bilgiler grafik olarak görüntülenebilir.

Web Tabanlı Uygulama: PHP kodlama ile yazılan web uygulaması; her hangi bir program kurma gereksinimi olmadan sınırsız sayıda internet erişimi sağlayan cihazlardan uzaktan kontrol ve izleme özelliği sunar.
SMS Gönderme : Web uygulama sayesinde SMS server bağlantısı yapılabilir. Bu sayede alarm durumlarında,daha önceden tanımlanmış GSM numaralarına SMS gönderimi ile anlık bilgilendirilir.
E-posta Gönderme : Web uygulama sayesinde e-posta gönderimi yapılabilir. Bu sayede alarm durumlarında,daha önceden tanımlanmış e-posta adreslerine mesaj gönderimi ile anlık bilgilendirilir. Her bir kara liste aracı için ayrı ayrı veya tek bir e-posta adresine e-posta gönderimi yapılabilir.
Sesli ve Görsel Alarm : Yasaklı araçların ve günlük tanımlanan geçiş adetini aşan araçların geçiş yapması durumunda pop-up ile ve sesli alarm ile operatör uyarılır. Beyaz listedeki araçlar alarm dışı tutulur.
Kara Liste/Beyaz Liste : Arana araçların kara listeye eklenebilir. Kara listeden kayıtlı araç geçiş yapması durumunda sesli ve görsel alarm oluşturur. Beyaz listeye araç plakası eklenebilir. Bu sayede beyaz listede kayıtlı araç geçiş yapması durumunda operatör araç ile ilgili bilgi sahip olur. Kara listeye toplu araç listesi eklenebilir.
Kolay kurulum ve Kullanım : Nöron Teknoloji profesyonel Teknik Destek departmanı sayesinde hızlı kurulum, hızlı destek sağlar. Tükçe arayüz sayesinde uzun kolay kullanım sağlar.
Snap Shot Kamerası :Plaka okuma durumunda anlık baş bir kameradan anlık resim çekilebilir.

Kullanım Alanları :
Otoyollar, Köy ve İlçe yolları, AVM ler, Siteler, İşletme giriş ve çıkış noktaları, Otoparklar, Kontrollü ve kontrolsüz araç geçişi olan tüm alanlar.

This entry was posted in .

Comments are closed.