HAVAALANI GÜVENLİK SİSTEMLERİ

HAVAALANI PROJELERİ

Havacılık ve havalimanları sektörü tüm dünyada hızla gelişiyor. Ülkemiz, konumu ve havacılık sektörüne yapmakta olduğu yatırımlar nedeniyle, sektörde önde gelen ülkelerden biridir. Bu gelişim; havacılık şirketleri, hava seyir tesisleri, bu sektöre hizmet veren firmalar ve depolar ile buralarda çalışan personelleri etkiliyor. Bu gelişim ve büyüme, beraberinde yüksek güvenlik ihtiyacını da zorunlu hale getiriyor. Havacılık ve havalimanları sektörünü ve alt kollarını da kapsayan geniş bir alana çözümler sunuyoruz.

Kesintisiz hizmet veren havacılık sektöründe gerçekleşen yüksek insan trafiği, yalnızca yolcu değil, çok sayıda personel trafiğinin de yönetilmesini gerektiriyor. Her kullanıcının güvenlik ve yetki seviyeleri farklıdır. Bir personele ait olan kart, farklı illerde de kullanılabilir ve bu hareketliliğin tümü entegre sistem üzerinden takip edilebilir. Söz konusu sistemde sadece hava meydanı çalışanları değil, taşeron firma personelinin de giriş çıkışları kontrol altında tutuluyor. Geçiş sistemlerinde x-ray, turnike, yüz tanıma, parmak izi, kartlı geçiş vb. ürün yelpazesiyle çözümler gerçekleştiriyoruz.

Hava meydanlarında son teknoloji video izleme, turnike, x-ray, kartlı geçiş ve yangın sistemi kontrol panelleri kullanırız. Yüksek insan trafiğini yöneten sistemlerini diğer sistemlerden ayırt eden önemli özelliğimiz; tümü birbiriyle entegre sistemlerin arıza durumlarında dahi kesintisiz çalışabilmesidir. 24 saat kesintisiz kayıt yapmakta olan sistemler, oluşacak herhangi bir arızaya karşı donatılmış RAID 5 üniteleriyle her koşulda kayıt yapılmasına olanak tanır. Arızalı belleklerin değişimi sırasında bile kayıt yapmaya devam eden bu özel sistemler, kesintisiz bir güvenlik ağı sağlar. Aynı kalite ve anlayışla çözüm sağladığı tüm hava meydanlarının çevre güvenlik sistemlerini de dünya standartlarında gerçekleştiriyoruz.

HAVAALANI PROJELERİ

Comments are closed.